Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

by Amatur Romania
35.00 Ron
Ország: Románia Város: Odorheiu Secuiesc Helyszín: Fit Feel Cím: Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
Kezdés időpontja: January 20, 2019, 10:00 Befejezés időpontja: January 20, 2019, 18:00

CATEGORIA CONCURSULUI: Turneu tip A

TURNEUL SE DESFĂȘOARĂ PE 4 CATEGORII:
Avansați și Open: Sâmbătă, 19 ianuarie 2019
Elite și Începători: Duminică, 20 ianuarie 2019

LOCUL DE DESFĂȘURARE: Odorheiu Secuiesc, Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.

LOGISTICĂ: 12 mese ITTF
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă
SE ASIGURĂ: mingi***, apă mineral/plată 2l
DONAȚIE CĂTRE AMATUR ROMÂNIA: 1 leu/participant
MATERIALE DE PREMIERE: cupe și diplome (locurile 1-4.), medalii și diplome (locurile 5-8.)

CONTRIBUȚIA PARTICIPANȚILOR: 35 de ron
Persoanele cu dizabilități beneficiază de înscriere gratuită.

DESFĂȘURAREA TURNEULUI:

Avansați: Sâmbătă, între orele 09-19
Open: Sâmbătă, între orele 14-21
Elite: Duminică, între orele 10-16
Începători: Duminică, între orele 10-16
Vă rugăm să confirmați înscrierile cu 30 de minute înainte de orele de începere menționate mai sus.

Sistemul de joc:

- grupe inferioare de câte 6(5) jucători la Începători, Avansați și Elite, respectiv de câte 5(6) jucători la Open*, ordonați în funcție de MP, aplicând regula șarpelui, cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3;
- tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor inferioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 și 3 se face prin tragerea la sorți efectuată cu butonul auto al programului AmaTur.

*Pentru a respecta caracterul de competiție de masă, se va asigura fiecărui participant numărul de minim 4 meciuri stipulat în regulament pentru turneele A.

Participanții:
La categoria Începători poate participa orice jucător cu media între 0 și 9,99,**
La categoria Avansați poate participa orice jucător cu media între 10 și 19,99,**
La categoria Open poate participa orice jucător cu media între 20 și 32,99,**
La categoria Elite poate participa orice jucător cu media de peste 33, inclusiv***

Jucătorii se pot înscrie la categoria de care aparțin, sau la cea imediat superioară.
**Dacă provine din rândul jucătorilor care au făcut o pauză mai mare de un an în Circuitul AmaTur organizatorul trebuie să țină cont de specificațiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "E", "O", "A" sau "Î" și prima participare va fi la categoria de care aparține sau maxim categoria imediat superioară.
*** Divizionarii legitimați într-o divizie superioară diviziei B pot participa numai la categoria Elite.

Număr maxim de jucători:
-72 la Avansați (12 grupe de 6, pe 12 mese, iar eliminatoriile pe 4 mese),
-60 la Open (12 grupe de 5, pe 8 mese, iar eliminatoriile pe 12 mese),
-42 la Elite (grupe de 5 si de 6, pe 6 mese),
-36 la Începători (grupe de 6 si 5, pe 6 mese).

****În cadrul turneelor din cadrul circuitului AmaTur se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF.

ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum tenisdemasa.ro
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit
- ultima retragere:
- sâmbătă, 19.01.2019, ora 21,00 pentru Avansați și Open,
- duminică, 20.01.2019, ora 21,00 pentru Elite și Începători.
- retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage
- retragerea jucătorilor după termen se consider absență nemotivată și aduce 3 puncte de penalizare

ORGANIZATOR:
- Fit.Feel, reprezentat prin Gorgenyi Levente
ORGANIZATOR TEHNIC:
- Tokos-Bethleni Pal: 0742.257.995

  • Egyéni díj
    Név
  • Résztvevő
    Eredmény
    Résztvevő
  • Résztvevő
    Eredmény
    Résztvevő
  • csoport: 1
  • Antal Dászkel József
    1-3
    Contiu Mircea
  • Antal Dászkel József
    3-0
    Nagy Árpád
  • Antal Dászkel József
    3-0
    Barabás József
  • Antal Dászkel József
    0-3
    Kiss Bence
  • Contiu Mircea
    3-1
    Nagy Árpád
  • Contiu Mircea
    3-0
    Barabás József
  • Contiu Mircea
    1-3
    Kiss Bence
  • Nagy Árpád
    3-0
    Barabás József
  • Nagy Árpád
    1-3
    Kiss Bence
  • Barabás József
    0-3
    Kiss Bence
  • csoport: 2
  • Gita Dan
    2-3
    Stanciu Constantin
  • Gita Dan
    3-2
    Korodi Csaba
  • Gita Dan
    3-0
    Tamás Vivien
  • Gita Dan
    3-0
    Bedő Bálint
  • Stanciu Constantin
    1-3
    Korodi Csaba
  • Stanciu Constantin
    3-1
    Tamás Vivien
  • Stanciu Constantin
    1-3
    Bedő Bálint
  • Korodi Csaba
    3-1
    Tamás Vivien
  • Korodi Csaba
    1-3
    Bedő Bálint
  • Tamás Vivien
    1-3
    Bedő Bálint
  • csoport: 3
  • Szabó Zoltán
    1-3
    Bartos Csongor
  • Szabó Zoltán
    0-3
    Butunoiu Dorin
  • Szabó Zoltán
    3-2
    Savina Dan
  • Szabó Zoltán
    3-0
    Korodi Dániel
  • Szabó Zoltán
    0-3
    Tőkés Szabolcs
  • Bartos Csongor
    0-3
    Butunoiu Dorin
  • Bartos Csongor
    3-2
    Savina Dan
  • Bartos Csongor
    3-0
    Korodi Dániel
  • Bartos Csongor
    0-3
    Tőkés Szabolcs
  • Butunoiu Dorin
    3-0
    Savina Dan
  • Butunoiu Dorin
    3-0
    Korodi Dániel
  • Butunoiu Dorin
    2-3
    Tőkés Szabolcs
  • Savina Dan
    3-0
    Korodi Dániel
  • Savina Dan
    2-3
    Tőkés Szabolcs
  • Korodi Dániel
    0-3
    Tőkés Szabolcs
  • csoport: 4
  • Angi Zoltán
    0-3
    Tirlea Gheorghe
  • Angi Zoltán
    0-3
    Moise Viorel
  • Angi Zoltán
    3-0
    Vass Péter
  • Angi Zoltán
    3-0
    Korodi Krisztián
  • Angi Zoltán
    3-0
    Vajda Attila
  • Tirlea Gheorghe
    3-1
    Moise Viorel
  • Tirlea Gheorghe
    3-1
    Vass Péter
  • Tirlea Gheorghe
    3-0
    Korodi Krisztián
  • Tirlea Gheorghe
    3-0
    Vajda Attila
  • Moise Viorel
    0-3
    Vass Péter
  • Moise Viorel
    3-0
    Korodi Krisztián
  • Moise Viorel
    3-0
    Vajda Attila
  • Vass Péter
    3-0
    Korodi Krisztián
  • Vass Péter
    3-0
    Vajda Attila
  • Korodi Krisztián
    2-3
    Vajda Attila
  • csoport: 5
  • Bordás László
    3-2
    Kelemen Miklós
  • Bordás László
    3-0
    Babes Razvan
  • Bordás László
    2-3
    Kovács Tihamér
  • Bordás László
    3-0
    Pralea David Constantin
  • Bordás László
    3-1
    Kovács Lóránt
  • Kelemen Miklós
    0-3
    Babes Razvan
  • Kelemen Miklós
    1-3
    Kovács Tihamér
  • Kelemen Miklós
    3-0
    Pralea David Constantin
  • Kelemen Miklós
    3-0
    Kovács Lóránt
  • Babes Razvan
    0-3
    Kovács Tihamér
  • Babes Razvan
    3-1
    Pralea David Constantin
  • Babes Razvan
    3-0
    Kovács Lóránt
  • Kovács Tihamér
    3-0
    Pralea David Constantin
  • Kovács Tihamér
    3-0
    Kovács Lóránt
  • Pralea David Constantin
    3-1
    Kovács Lóránt
  • csoport: 6
  • Pralea Constantin
    3-1
    Bobu Stefan Minodor
  • Pralea Constantin
    2-3
    György Nicolett
  • Pralea Constantin
    3-1
    Kopacz András
  • Pralea Constantin
    0-3
    Sebők Márton
  • Pralea Constantin
    1-3
    Toro Dávid
  • Bobu Stefan Minodor
    3-0
    György Nicolett
  • Bobu Stefan Minodor
    3-1
    Kopacz András
  • Bobu Stefan Minodor
    3-2
    Sebők Márton
  • Bobu Stefan Minodor
    3-0
    Toro Dávid
  • György Nicolett
    2-3
    Kopacz András
  • György Nicolett
    3-2
    Sebők Márton
  • György Nicolett
    1-3
    Toro Dávid
  • Kopacz András
    1-3
    Sebők Márton
  • Kopacz András
    1-3
    Toro Dávid
  • Sebők Márton
    3-0
    Toro Dávid
  • Top 32
  • Kiss Bence
    3-0
  • Babes Razvan
    3-0
    Moise Viorel
  • Butunoiu Dorin
    3-0
  • 0-3
    Sebők Márton
  • Kovács Tihamér
    3-0
  • 0-3
    Bedő Bálint
  • Antal Dászkel József
    3-0
  • 0-3
    Tirlea Gheorghe
  • Tőkés Szabolcs
    3-0
  • 0-3
    Korodi Csaba
  • Contiu Mircea
    3-0
  • 0-3
    Bobu Stefan Minodor
  • Bordás László
    3-0
  • 0-3
    Vass Péter
  • Bartos Csongor
    3-1
    Toro Dávid
  • 0-3
    Gita Dan
  • Top 16
  • Kiss Bence
    3-0
    Babes Razvan
  • Butunoiu Dorin
    0-3
    Sebők Márton
  • Kovács Tihamér
    1-3
    Bedő Bálint
  • Antal Dászkel József
    0-3
    Tirlea Gheorghe
  • Tőkés Szabolcs
    3-0
    Korodi Csaba
  • Contiu Mircea
    3-2
    Bobu Stefan Minodor
  • Bordás László
    3-2
    Vass Péter
  • Bartos Csongor
    2-3
    Gita Dan
  • Top 8
  • Kiss Bence
    3-0
    Sebők Márton
  • Bedő Bálint
    2-3
    Tirlea Gheorghe
  • Tőkés Szabolcs
    3-0
    Contiu Mircea
  • Bordás László
    3-0
    Gita Dan
  • Top 4
  • Kiss Bence
    3-0
    Tirlea Gheorghe
  • Tőkés Szabolcs
    3-1
    Bordás László
  • Top 1-2
  • Kiss Bence
    3-0
    Tőkés Szabolcs
  • csoport: 1
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Antal Dászkel József
    1-3
    3-0
    3-0
    0-3
    2
    3
  • 2
    Contiu Mircea
    3-1
    3-1
    3-0
    1-3
    3
    2
  • 3
    Nagy Árpád
    0-3
    1-3
    3-0
    1-3
    1
    4
  • 4
    Barabás József
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • 5
    Kiss Bence
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    1
  • csoport: 2
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Gita Dan
    2-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    1
  • 2
    Stanciu Constantin
    3-2
    1-3
    3-1
    1-3
    2
    4
  • 3
    Korodi Csaba
    2-3
    3-1
    3-1
    1-3
    2
    3
  • 4
    Tamás Vivien
    0-3
    1-3
    1-3
    1-3
    0
    5
  • 5
    Bedő Bálint
    0-3
    3-1
    3-1
    3-1
    3
    2
  • csoport: 3
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Szabó Zoltán
    1-3
    0-3
    3-2
    3-0
    0-3
    2
    4
  • 2
    Bartos Csongor
    3-1
    0-3
    3-2
    3-0
    0-3
    3
    3
  • 3
    Butunoiu Dorin
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    2-3
    4
    2
  • 4
    Savina Dan
    2-3
    2-3
    0-3
    3-0
    2-3
    1
    5
  • 5
    Korodi Dániel
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    6
  • 6
    Tőkés Szabolcs
    3-0
    3-0
    3-2
    3-2
    3-0
    5
    1
  • csoport: 4
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Angi Zoltán
    0-3
    0-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    3
  • 2
    Tirlea Gheorghe
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    3-0
    5
    1
  • 3
    Moise Viorel
    3-0
    1-3
    0-3
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 4
    Vass Péter
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    4
  • 5
    Korodi Krisztián
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    2-3
    0
    6
  • 6
    Vajda Attila
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    3-2
    1
    5
  • csoport: 5
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Bordás László
    3-2
    3-0
    2-3
    3-0
    3-1
    4
    2
  • 2
    Kelemen Miklós
    2-3
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    2
    4
  • 3
    Babes Razvan
    0-3
    3-0
    0-3
    3-1
    3-0
    3
    3
  • 4
    Kovács Tihamér
    3-2
    3-1
    3-0
    3-0
    3-0
    5
    1
  • 5
    Pralea David Constantin
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1
    5
  • 6
    Kovács Lóránt
    1-3
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0
    6
  • csoport: 6
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Pralea Constantin
    3-1
    2-3
    3-1
    0-3
    1-3
    2
    5
  • 2
    Bobu Stefan Minodor
    1-3
    3-0
    3-1
    3-2
    3-0
    4
    1
  • 3
    György Nicolett
    3-2
    0-3
    2-3
    3-2
    1-3
    2
    4
  • 4
    Kopacz András
    1-3
    1-3
    3-2
    1-3
    1-3
    1
    6
  • 5
    Sebők Márton
    3-0
    2-3
    2-3
    3-1
    3-0
    3
    2
  • 6
    Toro Dávid
    3-1
    0-3
    3-1
    3-1
    0-3
    3
    3
Támogatók
ajax-icon Betöltés...