Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Incepatori

by Amatur Romania
35.00 Ron
Country: România City: Odorheiu Secuiesc Location: Fit Feel Address: Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
Start date: January 20, 2019, 10:00 Finish date: January 20, 2019, 18:00

CATEGORIA CONCURSULUI: Turneu tip A

TURNEUL SE DESFĂȘOARĂ PE 4 CATEGORII:
Avansați și Open: Sâmbătă, 19 ianuarie 2019
Elite și Începători: Duminică, 20 ianuarie 2019

LOCUL DE DESFĂȘURARE: Odorheiu Secuiesc, Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.

LOGISTICĂ: 12 mese ITTF
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă
SE ASIGURĂ: mingi***, apă mineral/plată 2l
DONAȚIE CĂTRE AMATUR ROMÂNIA: 1 leu/participant
MATERIALE DE PREMIERE: cupe și diplome (locurile 1-4.), medalii și diplome (locurile 5-8.)

CONTRIBUȚIA PARTICIPANȚILOR: 35 de ron
Persoanele cu dizabilități beneficiază de înscriere gratuită.

DESFĂȘURAREA TURNEULUI:

Avansați: Sâmbătă, între orele 09-19
Open: Sâmbătă, între orele 14-21
Elite: Duminică, între orele 10-16
Începători: Duminică, între orele 10-16
Vă rugăm să confirmați înscrierile cu 30 de minute înainte de orele de începere menționate mai sus.

Sistemul de joc:

- grupe inferioare de câte 6(5) jucători la Începători, Avansați și Elite, respectiv de câte 5(6) jucători la Open*, ordonați în funcție de MP, aplicând regula șarpelui, cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3;
- tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor inferioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 și 3 se face prin tragerea la sorți efectuată cu butonul auto al programului AmaTur.

*Pentru a respecta caracterul de competiție de masă, se va asigura fiecărui participant numărul de minim 4 meciuri stipulat în regulament pentru turneele A.

Participanții:
La categoria Începători poate participa orice jucător cu media între 0 și 9,99,**
La categoria Avansați poate participa orice jucător cu media între 10 și 19,99,**
La categoria Open poate participa orice jucător cu media între 20 și 32,99,**
La categoria Elite poate participa orice jucător cu media de peste 33, inclusiv***

Jucătorii se pot înscrie la categoria de care aparțin, sau la cea imediat superioară.
**Dacă provine din rândul jucătorilor care au făcut o pauză mai mare de un an în Circuitul AmaTur organizatorul trebuie să țină cont de specificațiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "E", "O", "A" sau "Î" și prima participare va fi la categoria de care aparține sau maxim categoria imediat superioară.
*** Divizionarii legitimați într-o divizie superioară diviziei B pot participa numai la categoria Elite.

Număr maxim de jucători:
-72 la Avansați (12 grupe de 6, pe 12 mese, iar eliminatoriile pe 4 mese),
-60 la Open (12 grupe de 5, pe 8 mese, iar eliminatoriile pe 12 mese),
-42 la Elite (grupe de 5 si de 6, pe 6 mese),
-36 la Începători (grupe de 6 si 5, pe 6 mese).

****În cadrul turneelor din cadrul circuitului AmaTur se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF.

ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum tenisdemasa.ro
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit
- ultima retragere:
- sâmbătă, 19.01.2019, ora 21,00 pentru Avansați și Open,
- duminică, 20.01.2019, ora 21,00 pentru Elite și Începători.
- retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage
- retragerea jucătorilor după termen se consider absență nemotivată și aduce 3 puncte de penalizare

ORGANIZATOR:
- Fit.Feel, reprezentat prin Gorgenyi Levente
ORGANIZATOR TEHNIC:
- Tokos-Bethleni Pal: 0742.257.995

  • Participant
    Result
    Participant
  • Participant
    Result
    Participant
  • group: 1
  • Dászkel József Antal
    1-3
    Mircea Contiu
  • Dászkel József Antal
    3-0
    Árpád Nagy
  • Dászkel József Antal
    3-0
    József Barabás
  • Dászkel József Antal
    0-3
    Bence Kiss
  • Mircea Contiu
    3-1
    Árpád Nagy
  • Mircea Contiu
    3-0
    József Barabás
  • Mircea Contiu
    1-3
    Bence Kiss
  • Árpád Nagy
    3-0
    József Barabás
  • Árpád Nagy
    1-3
    Bence Kiss
  • József Barabás
    0-3
    Bence Kiss
  • group: 2
  • Dan Gita
    2-3
    Constantin Stanciu
  • Dan Gita
    3-2
    Csaba Korodi
  • Dan Gita
    3-0
    Vivien Tamás
  • Dan Gita
    3-0
    Bálint Bedő
  • Constantin Stanciu
    1-3
    Csaba Korodi
  • Constantin Stanciu
    3-1
    Vivien Tamás
  • Constantin Stanciu
    1-3
    Bálint Bedő
  • Csaba Korodi
    3-1
    Vivien Tamás
  • Csaba Korodi
    1-3
    Bálint Bedő
  • Vivien Tamás
    1-3
    Bálint Bedő
  • group: 3
  • Zoltán Szabó
    1-3
    Csongor Bartos
  • Zoltán Szabó
    0-3
    Dorin Butunoiu
  • Zoltán Szabó
    3-2
    Dan Savina
  • Zoltán Szabó
    3-0
    Dániel Korodi
  • Zoltán Szabó
    0-3
    Szabolcs Tőkés
  • Csongor Bartos
    0-3
    Dorin Butunoiu
  • Csongor Bartos
    3-2
    Dan Savina
  • Csongor Bartos
    3-0
    Dániel Korodi
  • Csongor Bartos
    0-3
    Szabolcs Tőkés
  • Dorin Butunoiu
    3-0
    Dan Savina
  • Dorin Butunoiu
    3-0
    Dániel Korodi
  • Dorin Butunoiu
    2-3
    Szabolcs Tőkés
  • Dan Savina
    3-0
    Dániel Korodi
  • Dan Savina
    2-3
    Szabolcs Tőkés
  • Dániel Korodi
    0-3
    Szabolcs Tőkés
  • group: 4
  • Zoltán Angi
    0-3
    Gheorghe Tirlea
  • Zoltán Angi
    0-3
    Viorel Moise
  • Zoltán Angi
    3-0
    Péter Vass
  • Zoltán Angi
    3-0
    Krisztián Korodi
  • Zoltán Angi
    3-0
    Attila Vajda
  • Gheorghe Tirlea
    3-1
    Viorel Moise
  • Gheorghe Tirlea
    3-1
    Péter Vass
  • Gheorghe Tirlea
    3-0
    Krisztián Korodi
  • Gheorghe Tirlea
    3-0
    Attila Vajda
  • Viorel Moise
    0-3
    Péter Vass
  • Viorel Moise
    3-0
    Krisztián Korodi
  • Viorel Moise
    3-0
    Attila Vajda
  • Péter Vass
    3-0
    Krisztián Korodi
  • Péter Vass
    3-0
    Attila Vajda
  • Krisztián Korodi
    2-3
    Attila Vajda
  • group: 5
  • László Bordás
    3-2
    Miklós Kelemen
  • László Bordás
    3-0
    Razvan Babes
  • László Bordás
    2-3
    Tihamér Kovács
  • László Bordás
    3-0
    David Constantin Pralea
  • László Bordás
    3-1
    Lóránt Kovács
  • Miklós Kelemen
    0-3
    Razvan Babes
  • Miklós Kelemen
    1-3
    Tihamér Kovács
  • Miklós Kelemen
    3-0
    David Constantin Pralea
  • Miklós Kelemen
    3-0
    Lóránt Kovács
  • Razvan Babes
    0-3
    Tihamér Kovács
  • Razvan Babes
    3-1
    David Constantin Pralea
  • Razvan Babes
    3-0
    Lóránt Kovács
  • Tihamér Kovács
    3-0
    David Constantin Pralea
  • Tihamér Kovács
    3-0
    Lóránt Kovács
  • David Constantin Pralea
    3-1
    Lóránt Kovács
  • group: 6
  • Constantin Pralea
    3-1
    Stefan Minodor Bobu
  • Constantin Pralea
    2-3
    Nicolett György
  • Constantin Pralea
    3-1
    András Kopacz
  • Constantin Pralea
    0-3
    Márton Sebők
  • Constantin Pralea
    1-3
    Dávid Toro
  • Stefan Minodor Bobu
    3-0
    Nicolett György
  • Stefan Minodor Bobu
    3-1
    András Kopacz
  • Stefan Minodor Bobu
    3-2
    Márton Sebők
  • Stefan Minodor Bobu
    3-0
    Dávid Toro
  • Nicolett György
    2-3
    András Kopacz
  • Nicolett György
    3-2
    Márton Sebők
  • Nicolett György
    1-3
    Dávid Toro
  • András Kopacz
    1-3
    Márton Sebők
  • András Kopacz
    1-3
    Dávid Toro
  • Márton Sebők
    3-0
    Dávid Toro
  • Top 32
  • Bence Kiss
    3-0
  • Razvan Babes
    3-0
    Viorel Moise
  • Dorin Butunoiu
    3-0
  • 0-3
    Márton Sebők
  • Tihamér Kovács
    3-0
  • 0-3
    Bálint Bedő
  • Dászkel József Antal
    3-0
  • 0-3
    Gheorghe Tirlea
  • Szabolcs Tőkés
    3-0
  • 0-3
    Csaba Korodi
  • Mircea Contiu
    3-0
  • 0-3
    Stefan Minodor Bobu
  • László Bordás
    3-0
  • 0-3
    Péter Vass
  • Csongor Bartos
    3-1
    Dávid Toro
  • 0-3
    Dan Gita
  • Top 16
  • Bence Kiss
    3-0
    Razvan Babes
  • Dorin Butunoiu
    0-3
    Márton Sebők
  • Tihamér Kovács
    1-3
    Bálint Bedő
  • Dászkel József Antal
    0-3
    Gheorghe Tirlea
  • Szabolcs Tőkés
    3-0
    Csaba Korodi
  • Mircea Contiu
    3-2
    Stefan Minodor Bobu
  • László Bordás
    3-2
    Péter Vass
  • Csongor Bartos
    2-3
    Dan Gita
  • Top 8
  • Bence Kiss
    3-0
    Márton Sebők
  • Bálint Bedő
    2-3
    Gheorghe Tirlea
  • Szabolcs Tőkés
    3-0
    Mircea Contiu
  • László Bordás
    3-0
    Dan Gita
  • Top 4
  • Bence Kiss
    3-0
    Gheorghe Tirlea
  • Szabolcs Tőkés
    3-1
    László Bordás
  • Top 1-2
  • Bence Kiss
    3-0
    Szabolcs Tőkés
  • group: 1
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Dászkel József Antal
    1-3
    3-0
    3-0
    0-3
    2
    3
  • 2
    Mircea Contiu
    3-1
    3-1
    3-0
    1-3
    3
    2
  • 3
    Árpád Nagy
    0-3
    1-3
    3-0
    1-3
    1
    4
  • 4
    József Barabás
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • 5
    Bence Kiss
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    1
  • group: 2
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Dan Gita
    2-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    1
  • 2
    Constantin Stanciu
    3-2
    1-3
    3-1
    1-3
    2
    4
  • 3
    Csaba Korodi
    2-3
    3-1
    3-1
    1-3
    2
    3
  • 4
    Vivien Tamás
    0-3
    1-3
    1-3
    1-3
    0
    5
  • 5
    Bálint Bedő
    0-3
    3-1
    3-1
    3-1
    3
    2
  • group: 3
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    Zoltán Szabó
    1-3
    0-3
    3-2
    3-0
    0-3
    2
    4
  • 2
    Csongor Bartos
    3-1
    0-3
    3-2
    3-0
    0-3
    3
    3
  • 3
    Dorin Butunoiu
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    2-3
    4
    2
  • 4
    Dan Savina
    2-3
    2-3
    0-3
    3-0
    2-3
    1
    5
  • 5
    Dániel Korodi
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    6
  • 6
    Szabolcs Tőkés
    3-0
    3-0
    3-2
    3-2
    3-0
    5
    1
  • group: 4
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    Zoltán Angi
    0-3
    0-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    3
  • 2
    Gheorghe Tirlea
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    3-0
    5
    1
  • 3
    Viorel Moise
    3-0
    1-3
    0-3
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 4
    Péter Vass
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    4
  • 5
    Krisztián Korodi
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    2-3
    0
    6
  • 6
    Attila Vajda
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    3-2
    1
    5
  • group: 5
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    László Bordás
    3-2
    3-0
    2-3
    3-0
    3-1
    4
    2
  • 2
    Miklós Kelemen
    2-3
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    2
    4
  • 3
    Razvan Babes
    0-3
    3-0
    0-3
    3-1
    3-0
    3
    3
  • 4
    Tihamér Kovács
    3-2
    3-1
    3-0
    3-0
    3-0
    5
    1
  • 5
    David Constantin Pralea
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    3-1
    1
    5
  • 6
    Lóránt Kovács
    1-3
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0
    6
  • group: 6
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    Constantin Pralea
    3-1
    2-3
    3-1
    0-3
    1-3
    2
    5
  • 2
    Stefan Minodor Bobu
    1-3
    3-0
    3-1
    3-2
    3-0
    4
    1
  • 3
    Nicolett György
    3-2
    0-3
    2-3
    3-2
    1-3
    2
    4
  • 4
    András Kopacz
    1-3
    1-3
    3-2
    1-3
    1-3
    1
    6
  • 5
    Márton Sebők
    3-0
    2-3
    2-3
    3-1
    3-0
    3
    2
  • 6
    Dávid Toro
    3-1
    0-3
    3-1
    3-1
    0-3
    3
    3
Supporters
ajax-icon Loading...