Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Elite

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Elite

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Elite

by Amatur Romania
35.00 Ron
Country: România City: Odorheiu Secuiesc Location: Fit Feel Address: Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
Start date: January 20, 2019, 10:00 Finish date: January 20, 2019, 18:00

CATEGORIA CONCURSULUI: Turneu tip A

TURNEUL SE DESFĂȘOARĂ PE 4 CATEGORII:
Avansați și Open: Sâmbătă, 19 ianuarie 2019
Elite și Începători: Duminică, 20 ianuarie 2019

LOCUL DE DESFĂȘURARE: Odorheiu Secuiesc, Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.

LOGISTICĂ: 12 mese ITTF
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă
SE ASIGURĂ: mingi***, apă mineral/plată 2l
DONAȚIE CĂTRE AMATUR ROMÂNIA: 1 leu/participant
MATERIALE DE PREMIERE: cupe și diplome (locurile 1-4.), medalii și diplome (locurile 5-8.)

CONTRIBUȚIA PARTICIPANȚILOR: 35 de ron
Persoanele cu dizabilități beneficiază de înscriere gratuită.

DESFĂȘURAREA TURNEULUI:

Avansați: Sâmbătă, între orele 09-19
Open: Sâmbătă, între orele 14-21
Elite: Duminică, între orele 10-16
Începători: Duminică, între orele 10-16
Vă rugăm să confirmați înscrierile cu 30 de minute înainte de orele de începere menționate mai sus.

Sistemul de joc:

- grupe inferioare de câte 6(5) jucători la Începători, Avansați și Elite, respectiv de câte 5(6) jucători la Open*, ordonați în funcție de MP, aplicând regula șarpelui, cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3;
- tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor inferioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 și 3 se face prin tragerea la sorți efectuată cu butonul auto al programului AmaTur.

*Pentru a respecta caracterul de competiție de masă, se va asigura fiecărui participant numărul de minim 4 meciuri stipulat în regulament pentru turneele A.

Participanții:
La categoria Începători poate participa orice jucător cu media între 0 și 9,99,**
La categoria Avansați poate participa orice jucător cu media între 10 și 19,99,**
La categoria Open poate participa orice jucător cu media între 20 și 32,99,**
La categoria Elite poate participa orice jucător cu media de peste 33, inclusiv***

Jucătorii se pot înscrie la categoria de care aparțin, sau la cea imediat superioară.
**Dacă provine din rândul jucătorilor care au făcut o pauză mai mare de un an în Circuitul AmaTur organizatorul trebuie să țină cont de specificațiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "E", "O", "A" sau "Î" și prima participare va fi la categoria de care aparține sau maxim categoria imediat superioară.
*** Divizionarii legitimați într-o divizie superioară diviziei B pot participa numai la categoria Elite.

Număr maxim de jucători:
-72 la Avansați (12 grupe de 6, pe 12 mese, iar eliminatoriile pe 4 mese),
-60 la Open (12 grupe de 5, pe 8 mese, iar eliminatoriile pe 12 mese),
-42 la Elite (grupe de 5 si de 6, pe 6 mese),
-36 la Începători (grupe de 6 si 5, pe 6 mese).

****În cadrul turneelor din cadrul circuitului AmaTur se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF.

ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum tenisdemasa.ro
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit
- ultima retragere:
- sâmbătă, 19.01.2019, ora 21,00 pentru Avansați și Open,
- duminică, 20.01.2019, ora 21,00 pentru Elite și Începători.
- retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage
- retragerea jucătorilor după termen se consider absență nemotivată și aduce 3 puncte de penalizare

ORGANIZATOR:
- Fit.Feel, reprezentat prin Gorgenyi Levente
ORGANIZATOR TEHNIC:
- Tokos-Bethleni Pal: 0742.257.995

  • Participant
    Result
    Participant
  • Participant
    Result
    Participant
  • group: 1
  • Iulian Roman
    3-0
    Florin Govoreanu
  • Iulian Roman
    3-0
    István Irsai
  • Iulian Roman
    3-0
    Dan Pavunev
  • Iulian Roman
    3-0
    Atilla Geréb
  • Florin Govoreanu
    3-1
    István Irsai
  • Florin Govoreanu
    1-3
    Dan Pavunev
  • Florin Govoreanu
    3-0
    Atilla Geréb
  • István Irsai
    2-3
    Dan Pavunev
  • István Irsai
    1-3
    Atilla Geréb
  • Dan Pavunev
    1-3
    Atilla Geréb
  • group: 2
  • Szabolcs Tamás
    3-0
    Andreea Teglas
  • Szabolcs Tamás
    3-1
    Dan Tigau
  • Szabolcs Tamás
    3-0
    Alin Hutanu
  • Szabolcs Tamás
    3-0
    participant Pál Tókos participant
  • Andreea Teglas
    0-3
    Dan Tigau
  • Andreea Teglas
    3-1
    Alin Hutanu
  • Andreea Teglas
    3-1
    participant Pál Tókos participant
  • Dan Tigau
    3-1
    Alin Hutanu
  • Dan Tigau
    3-1
    participant Pál Tókos participant
  • Alin Hutanu
    3-1
    participant Pál Tókos participant
  • group: 3
  • Gheorghe Durdun
    3-1
    Liviu Macovei
  • Gheorghe Durdun
    3-0
    Darie Aron
  • Gheorghe Durdun
    3-0
    Zoltán Pál
  • Gheorghe Durdun
    3-0
    Botond Mózes
  • Liviu Macovei
    3-1
    Darie Aron
  • Liviu Macovei
    3-1
    Zoltán Pál
  • Liviu Macovei
    3-0
    Botond Mózes
  • Darie Aron
    3-2
    Zoltán Pál
  • Darie Aron
    3-1
    Botond Mózes
  • Zoltán Pál
    3-2
    Botond Mózes
  • group: 4
  • Barnabás Jenei
    0-3
    Costin Corcoz
  • Barnabás Jenei
    3-1
    János Kiss
  • Barnabás Jenei
    3-0
    Adrian Oprea
  • Barnabás Jenei
    3-0
    Daniel Gritto
  • Costin Corcoz
    3-0
    János Kiss
  • Costin Corcoz
    3-0
    Adrian Oprea
  • Costin Corcoz
    3-0
    Daniel Gritto
  • János Kiss
    3-0
    Adrian Oprea
  • János Kiss
    0-3
    Daniel Gritto
  • Adrian Oprea
    3-0
    Daniel Gritto
  • group: 5
  • Anita Kalóz
    3-2
    Lajos Bauer
  • Anita Kalóz
    3-2
    Gabi Daneliuc
  • Anita Kalóz
    3-1
    Szabolcs Zakariás
  • Anita Kalóz
    3-0
    Catalin Ivan
  • Lajos Bauer
    1-3
    Gabi Daneliuc
  • Lajos Bauer
    3-2
    Szabolcs Zakariás
  • Lajos Bauer
    3-2
    Catalin Ivan
  • Gabi Daneliuc
    3-0
    Szabolcs Zakariás
  • Gabi Daneliuc
    3-2
    Catalin Ivan
  • Szabolcs Zakariás
    3-0
    Catalin Ivan
  • group: 6
  • Gyula Mozes
    3-0
    Dorel Nistor
  • Gyula Mozes
    3-2
    Zoltán Józsa
  • Gyula Mozes
    3-0
    Levente Incze
  • Gyula Mozes
    3-2
    Daniel Dumbrava
  • Dorel Nistor
    3-1
    Zoltán Józsa
  • Dorel Nistor
    3-0
    Levente Incze
  • Dorel Nistor
    3-0
    Daniel Dumbrava
  • Zoltán Józsa
    3-0
    Levente Incze
  • Zoltán Józsa
    2-3
    Daniel Dumbrava
  • Levente Incze
    0-3
    Daniel Dumbrava
  • group: 7
  • Levente Sánduly
    0-3
    Csaba Simon
  • Levente Sánduly
    3-0
    Florin Apian
  • Levente Sánduly
    3-0
    Alexandru Carpaci
  • Levente Sánduly
    3-0
    Nagy Jenő Tamás
  • Levente Sánduly
    3-0
    Csaba Balázs
  • Csaba Simon
    3-0
    Florin Apian
  • Csaba Simon
    3-0
    Alexandru Carpaci
  • Csaba Simon
    3-0
    Nagy Jenő Tamás
  • Csaba Simon
    3-0
    Csaba Balázs
  • Florin Apian
    3-1
    Alexandru Carpaci
  • Florin Apian
    3-2
    Nagy Jenő Tamás
  • Florin Apian
    2-3
    Csaba Balázs
  • Alexandru Carpaci
    3-0
    Nagy Jenő Tamás
  • Alexandru Carpaci
    3-1
    Csaba Balázs
  • Nagy Jenő Tamás
    1-3
    Csaba Balázs
  • group: 8
  • Norbert Vetésy
    3-0
    Horváth Csaba Moldován
  • Norbert Vetésy
    1-3
    Gheorghe Vlase
  • Norbert Vetésy
    1-3
    Victor Zidar
  • Norbert Vetésy
    0-3
    Alpár Gecse
  • Norbert Vetésy
    3-1
    Tamás Bandi
  • Horváth Csaba Moldován
    3-0
    Gheorghe Vlase
  • Horváth Csaba Moldován
    3-1
    Victor Zidar
  • Horváth Csaba Moldován
    3-0
    Alpár Gecse
  • Horváth Csaba Moldován
    3-0
    Tamás Bandi
  • Gheorghe Vlase
    3-1
    Victor Zidar
  • Gheorghe Vlase
    3-1
    Alpár Gecse
  • Gheorghe Vlase
    3-2
    Tamás Bandi
  • Victor Zidar
    2-3
    Alpár Gecse
  • Victor Zidar
    2-3
    Tamás Bandi
  • Alpár Gecse
    3-1
    Tamás Bandi
  • Top 32
  • Iulian Roman
    3-0
  • Dan Pavunev
    3-2
    Dan Tigau
  • Levente Sánduly
    3-0
    Lajos Bauer
  • 0-3
    Horváth Csaba Moldován
  • Anita Kalóz
    3-0
  • Alpár Gecse
    0-3
    Dorel Nistor
  • Liviu Macovei
    3-0
    Adrian Oprea
  • 0-3
    Costin Corcoz
  • Gheorghe Durdun
    3-0
  • Darie Aron
    2-3
    Barnabás Jenei
  • Gabi Daneliuc
    3-0
    Florin Apian
  • 0-3
    Gyula Mozes
  • Csaba Simon
    3-0
  • Daniel Dumbrava
    0-3
    Gheorghe Vlase
  • Florin Govoreanu
    3-2
    Andreea Teglas
  • 0-3
    Szabolcs Tamás
  • Top 16
  • Iulian Roman
    3-1
    Dan Pavunev
  • Levente Sánduly
    0-3
    Horváth Csaba Moldován
  • Anita Kalóz
    3-1
    Dorel Nistor
  • Liviu Macovei
    1-3
    Costin Corcoz
  • Gheorghe Durdun
    2-3
    Barnabás Jenei
  • Gabi Daneliuc
    3-2
    Gyula Mozes
  • Csaba Simon
    3-0
    Gheorghe Vlase
  • Florin Govoreanu
    2-3
    Szabolcs Tamás
  • Top 8
  • Iulian Roman
    3-0
    Horváth Csaba Moldován
  • Anita Kalóz
    0-3
    Costin Corcoz
  • Barnabás Jenei
    3-2
    Gabi Daneliuc
  • Csaba Simon
    3-2
    Szabolcs Tamás
  • Top 4
  • Iulian Roman
    3-0
    Costin Corcoz
  • Barnabás Jenei
    0-3
    Csaba Simon
  • Top 1-2
  • Iulian Roman
    2-3
    Csaba Simon
  • group: 1
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Iulian Roman
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Florin Govoreanu
    0-3
    3-1
    1-3
    3-0
    2
    2
  • 3
    István Irsai
    0-3
    1-3
    2-3
    1-3
    0
    5
  • 4
    Dan Pavunev
    0-3
    3-1
    3-2
    1-3
    2
    3
  • 5
    Atilla Geréb
    0-3
    0-3
    3-1
    3-1
    2
    4
  • group: 2
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Szabolcs Tamás
    3-0
    3-1
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Andreea Teglas
    0-3
    0-3
    3-1
    3-1
    2
    3
  • 3
    Dan Tigau
    1-3
    3-0
    3-1
    3-1
    3
    2
  • 4
    Alin Hutanu
    0-3
    1-3
    1-3
    3-1
    1
    4
  • 5
    Pál Tókos
    0-3
    1-3
    1-3
    1-3
    0
    5
  • group: 3
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Gheorghe Durdun
    3-1
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Liviu Macovei
    1-3
    3-1
    3-1
    3-0
    3
    2
  • 3
    Darie Aron
    0-3
    1-3
    3-2
    3-1
    2
    3
  • 4
    Zoltán Pál
    0-3
    1-3
    2-3
    3-2
    1
    4
  • 5
    Botond Mózes
    0-3
    0-3
    1-3
    2-3
    0
    5
  • group: 4
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Barnabás Jenei
    0-3
    3-1
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 2
    Costin Corcoz
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 3
    János Kiss
    1-3
    0-3
    3-0
    0-3
    1
    3
  • 4
    Adrian Oprea
    0-3
    0-3
    0-3
    3-0
    1
    4
  • 5
    Daniel Gritto
    0-3
    0-3
    3-0
    0-3
    1
    5
  • group: 5
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Anita Kalóz
    3-2
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    1
  • 2
    Lajos Bauer
    2-3
    1-3
    3-2
    3-2
    2
    3
  • 3
    Gabi Daneliuc
    2-3
    3-1
    3-0
    3-2
    3
    2
  • 4
    Szabolcs Zakariás
    1-3
    2-3
    0-3
    3-0
    1
    4
  • 5
    Catalin Ivan
    0-3
    2-3
    2-3
    0-3
    0
    5
  • group: 6
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Gyula Mozes
    3-0
    3-2
    3-0
    3-2
    4
    1
  • 2
    Dorel Nistor
    0-3
    3-1
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 3
    Zoltán Józsa
    2-3
    1-3
    3-0
    2-3
    1
    4
  • 4
    Levente Incze
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • 5
    Daniel Dumbrava
    2-3
    0-3
    3-2
    3-0
    2
    3
  • group: 7
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    Levente Sánduly
    0-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    2
  • 2
    Csaba Simon
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    5
    1
  • 3
    Florin Apian
    0-3
    0-3
    3-1
    3-2
    2-3
    2
    3
  • 4
    Alexandru Carpaci
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    3-1
    2
    4
  • 5
    Nagy Jenő Tamás
    0-3
    0-3
    2-3
    0-3
    1-3
    0
    6
  • 6
    Csaba Balázs
    0-3
    0-3
    3-2
    1-3
    3-1
    2
    5
  • group: 8
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Won
    Position
  • 1
    Norbert Vetésy
    3-0
    1-3
    1-3
    0-3
    3-1
    2
    4
  • 2
    Horváth Csaba Moldován
    0-3
    3-0
    3-1
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 3
    Gheorghe Vlase
    3-1
    0-3
    3-1
    3-1
    3-2
    4
    2
  • 4
    Victor Zidar
    3-1
    1-3
    1-3
    2-3
    2-3
    1
    6
  • 5
    Alpár Gecse
    3-0
    0-3
    1-3
    3-2
    3-1
    3
    3
  • 6
    Tamás Bandi
    1-3
    0-3
    2-3
    3-2
    1-3
    1
    5
Supporters
ajax-icon Loading...