Oldalunk sütiket használ a jobb működés érdekében. Amennyiben itt marad az oldalon, vagy bezárja ezt a figyelmeztetést, Ön elfogadja ezt.

Elfogadom
Cupa Ditroit

Cupa Ditroit

Ország: Románia Város: Ditrau Helyszín: Sala de Sport Gál Ferenc Cím: str. Libertății nr. 6
Kezdés időpontja: May 12, 2018, 13:00 Befejezés időpontja: May 12, 2018, 22:00
Nevezési díj: 35.00 Ron

Logistică : 10 mese Joola + 4 mese Corneilleau, mingi (marca lor va fi specificata ulterior)
Spațiu de joc : material sintetic multistrat.
Facilități : vestiare, dușuri.

Contribuția participanților
-35 ron (adulți);
-20 ron (doamne și domnișoare, copii sub 14 ani, persoanele cu dizabilități);
din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.

Se asigură :
- apă minerală 2 litri, 
-cafea,
- gustare de mic dejun,
-masă de prânz.
Material de premiere
- Locurile 1–4 cupă, diplomă, medalie,
- Locurile 5–8 diplomă, medalie.

INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR
- pe forum sau telefonic;
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
- ultima retragere Joi 10.05.2018 , ora 21,00 ;
- retragerile după termen vor fi penalizate cu 2  puncte: R2 ;
- absenții vor fi penalizați cu 3  puncte N ;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției 
(atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

CATEGORIILE TURNEULUI

ÎNCEPĂTORI+ AVANSAȚI
- poate participa orice jucător cu media între 0 si 19,99;
Număr maxim de jucători: 72

OPEN
- poate participa orice jucător cu media între 20,00 si 29,99, respectiv și avansații care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
Număr maxim de jucători: 30  

ELITE
- poate participa orice jucător cu media >= 30,00, respectiv și openișții care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
Număr maxim de jucători: 18  

* În funcție de numărul jucătorilor înscriși, sistemul de joc poate suferi mici modificări, ce vor fi anunțate în timp util pe forum.

SISTEMUL DE JOC
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare conform MP  dat de clasamentul AmaTur la zi ;
- Grupe superioare de câte 3/4 jucători, se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: 1432 ;
- Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de calculator (tragere la sorți cu butonul auto).

ORGANIZATORI
- Héja Zoltán, tel. 0755.868.386;
- Héja Zsolt, tel. 0744.457.583
cu sprijinul: tokosp

Parteneri
Primăria Ditrău, prin Dl. Primar Puskás Elemér.
Sponsori
Auto Com Total Ditrău
www.autocomtotal.ro
Composesoratul Ditrau
şi următoarele asociaţii sportive:
Délhegy (Ciumani)
Katorzsa (Suseni)
Demarco (Sărmaș)

Informatii utile:

Localitatea: Ditrăul este situat pe E578, între Topliţa şi Gheorgheni, la 15 km de Gheorgheni şi la 22 de Topliţa. Comuna se compune din 3 sate, pe lângă Ditrău aparţinându-i şi Jolotca şi Ţengheler.
Recensământul din 2011 ştia despre aproape 5500 de locuitori ai comunei, dintre care 96,88% sunt romano-catolici. Lăcaşul lor principal de cult este unul vestit. Biserica Preasfânta Inimă a lui Isus este una din cele două biserici romano-catolice din Ditrău, Harghita, edificiu construit în stil neogotic între anii 1908-1911. Este biserica cea mai mare din întreaga zonă a Gheorgheniului.


Posibilitati de cazare in Ditrau:

Pensiunea Erdős - situata in linistea din afara loclitatii, intr-un peisaj frumos (pe drumul spre Tulghes).
(traducerea numelui: Paduros/paduroasa)

http://www.erdospanzio.ro/pensiune-erdos-contact.php

Pensiunea Barátság - situata la intrarea dinspre Miercurea Ciuc.
(traducerea numelui: Prietenie)

http://www.cazareinsecuime.ro/pensiu...ag-ditrau.html

Pensiunea Erika - situata la 50 de metri de sala.
(Erika fiind un nume de fata/floare)

https://www.facebook.com/photo.php?f...2918019&type=3

https://www.facebook.com/profile.php...=3&pnref=story

Contacte pt. ultima: 0040 753-605-166, 0040 749-258-837

Cum ajungem la sala de sport: 
Sala de sport se afla in curtea scolii din localitate, vis-a-vis de biserica amintita mai sus, la care putem ajunge usor in centrul Ditraului, gasirea fiind inlesnita si de inaltimea celor doua turle (75 de metri). Din fata bisericii se vede usor sala unde se va desfasura concursul.

  • Egyéni díj
    Név
  • Sajnáljuk, egyetlen külön díj sem található
  • Résztvevő
    Eredmény
    Résztvevő
  • csoport: 1
  • Simon Csaba
    3-2
    Lunca Răzvan
  • Simon Csaba
    0-3
    Boeriu Cezara
  • Simon Csaba
    3-2
    Fancsali Kálmán
  • Simon Csaba
    3-1
    Colcer Nicolae
  • Simon Csaba
    3-1
    Elekes Hunor
  • Simon Csaba
    0-3
    Cuesdean Rares
  • Lunca Răzvan
    0-3
    Boeriu Cezara
  • Lunca Răzvan
    1-3
    Fancsali Kálmán
  • Lunca Răzvan
    1-3
    Colcer Nicolae
  • Lunca Răzvan
    0-3
    Elekes Hunor
  • Lunca Răzvan
    1-3
    Cuesdean Rares
  • Boeriu Cezara
    3-0
    Fancsali Kálmán
  • Boeriu Cezara
    3-0
    Colcer Nicolae
  • Boeriu Cezara
    3-2
    Elekes Hunor
  • Boeriu Cezara
    3-0
    Cuesdean Rares
  • Fancsali Kálmán
    3-0
    Colcer Nicolae
  • Fancsali Kálmán
    3-2
    Elekes Hunor
  • Fancsali Kálmán
    3-0
    Cuesdean Rares
  • Colcer Nicolae
    1-3
    Elekes Hunor
  • Colcer Nicolae
    3-0
    Cuesdean Rares
  • Elekes Hunor
    3-1
    Cuesdean Rares
  • csoport: 2
  • participant Sinn Cou
    0-3
    Dabacan Dorin
  • participant Sinn Cou
    3-1
    Dénes Ferenc
  • participant Sinn Cou
    3-0
    Poloțca Ștefan
  • participant Sinn Cou
    2-3
    Motorga Dorin
  • participant Sinn Cou
    3-0
    Veres János
  • participant Sinn Cou
    3-2
    Imecs F Attila
  • Dabacan Dorin
    1-3
    Dénes Ferenc
  • Dabacan Dorin
    3-2
    Poloțca Ștefan
  • Dabacan Dorin
    1-3
    Motorga Dorin
  • Dabacan Dorin
    3-0
    Veres János
  • Dabacan Dorin
    3-0
    Imecs F Attila
  • Dénes Ferenc
    1-3
    Poloțca Ștefan
  • Dénes Ferenc
    1-3
    Motorga Dorin
  • Dénes Ferenc
    3-2
    Veres János
  • Dénes Ferenc
    3-0
    Imecs F Attila
  • Poloțca Ștefan
    3-0
    Motorga Dorin
  • Poloțca Ștefan
    3-0
    Veres János
  • Poloțca Ștefan
    3-1
    Imecs F Attila
  • Motorga Dorin
    1-3
    Veres János
  • Motorga Dorin
    3-0
    Imecs F Attila
  • Veres János
    0-3
    Imecs F Attila
  • csoport: 3
  • Bauer Lajos
    0-3
    Georgiu Dragos
  • Bauer Lajos
    3-0
    Barabas Sandor
  • Bauer Lajos
    3-0
    László Levente
  • Bauer Lajos
    3-0
    Ciortescu Cristi
  • Bauer Lajos
    3-0
    Ferencz Valentin
  • Georgiu Dragos
    2-3
    Barabas Sandor
  • Georgiu Dragos
    1-3
    László Levente
  • Georgiu Dragos
    3-0
    Ciortescu Cristi
  • Georgiu Dragos
    3-0
    Ferencz Valentin
  • Barabas Sandor
    3-0
    László Levente
  • Barabas Sandor
    3-0
    Ciortescu Cristi
  • Barabas Sandor
    3-0
    Ferencz Valentin
  • László Levente
    2-3
    Ciortescu Cristi
  • László Levente
    3-1
    Ferencz Valentin
  • Ciortescu Cristi
    3-1
    Ferencz Valentin
  • csoport: 4
  • Irsai István
    3-2
    Hagatis Andrei
  • Irsai István
    2-3
    Bleoca Marius
  • Irsai István
    3-1
    Fazakas Attila
  • Irsai István
    3-1
    participant Tókos Pál participant
  • Irsai István
    3-0
    Babics Tamas
  • Hagatis Andrei
    3-0
    Bleoca Marius
  • Hagatis Andrei
    3-1
    Fazakas Attila
  • Hagatis Andrei
    3-1
    participant Tókos Pál participant
  • Hagatis Andrei
    3-0
    Babics Tamas
  • Bleoca Marius
    3-2
    Fazakas Attila
  • Bleoca Marius
    3-1
    participant Tókos Pál participant
  • Bleoca Marius
    3-0
    Babics Tamas
  • Fazakas Attila
    3-0
    participant Tókos Pál participant
  • Fazakas Attila
    3-1
    Babics Tamas
  • participant Tókos Pál
    0-3
    Babics Tamas
  • csoport: 5
  • Zidar Victor
    3-2
    Molnár Tihamér
  • Zidar Victor
    2-3
    Korábian Tamás
  • Zidar Victor
    3-1
    Miklós Imre
  • Zidar Victor
    3-1
    Jánosi Attila
  • Zidar Victor
    3-0
    Györfi Szabolcs
  • Molnár Tihamér
    3-0
    Korábian Tamás
  • Molnár Tihamér
    3-1
    Miklós Imre
  • Molnár Tihamér
    3-1
    Jánosi Attila
  • Molnár Tihamér
    3-0
    Györfi Szabolcs
  • Korábian Tamás
    3-2
    Miklós Imre
  • Korábian Tamás
    3-1
    Jánosi Attila
  • Korábian Tamás
    3-0
    Györfi Szabolcs
  • Miklós Imre
    3-0
    Jánosi Attila
  • Miklós Imre
    3-1
    Györfi Szabolcs
  • Jánosi Attila
    0-3
    Györfi Szabolcs
  • csoport: 1
  • Boeriu Cezara
    1-3
    Hagatis Andrei
  • Boeriu Cezara
    3-0
    Georgiu Dragos
  • Boeriu Cezara
    3-2
    Poloțca Ștefan
  • Hagatis Andrei
    3-2
    Georgiu Dragos
  • Hagatis Andrei
    3-0
    Poloțca Ștefan
  • Georgiu Dragos
    3-2
    Poloțca Ștefan
  • csoport: 2
  • Motorga Dorin
    0-3
    Zidar Victor
  • Motorga Dorin
    1-3
    Bleoca Marius
  • Motorga Dorin
    2-3
    Ciortescu Cristi
  • Zidar Victor
    3-2
    Bleoca Marius
  • Zidar Victor
    3-0
    Ciortescu Cristi
  • Bleoca Marius
    3-1
    Ciortescu Cristi
  • csoport: 3
  • Bauer Lajos
    3-2
    Simon Csaba
  • Bauer Lajos
    3-0
    Korábian Tamás
  • Bauer Lajos
    3-0
    Fazakas Attila
  • Simon Csaba
    2-3
    Korábian Tamás
  • Simon Csaba
    3-0
    Fazakas Attila
  • Korábian Tamás
    3-1
    Fazakas Attila
  • csoport: 4
  • Irsai István
    3-0
    Dabacan Dorin
  • Irsai István
    3-0
    Fancsali Kálmán
  • Irsai István
    0-3
    Miklós Imre
  • Dabacan Dorin
    3-2
    Fancsali Kálmán
  • Dabacan Dorin
    2-3
    Miklós Imre
  • Fancsali Kálmán
    3-2
    Miklós Imre
  • csoport: 5
  • Molnár Tihamér
    3-2
    Barabas Sandor
  • Molnár Tihamér
    2-3
    participant Sinn Cou participant
  • Molnár Tihamér
    1-3
    Elekes Hunor
  • Barabas Sandor
    2-3
    participant Sinn Cou participant
  • Barabas Sandor
    3-0
    Elekes Hunor
  • participant Sinn Cou
    3-0
    Elekes Hunor
  • Top 16
  • Hagatis Andrei
    3-0
  • Bleoca Marius
    3-1
    Korábian Tamás
  • participant Sinn Cou
    3-0
  • 0-3
    Miklós Imre
  • Bauer Lajos
    3-0
  • 0-3
    Boeriu Cezara
  • Irsai István
    3-1
    Barabas Sandor
  • 0-3
    Zidar Victor
  • Top 8
  • Hagatis Andrei
    0-3
    Bleoca Marius
  • participant Sinn Cou
    1-3
    Miklós Imre
  • Bauer Lajos
    3-0
    Boeriu Cezara
  • Irsai István
    3-2
    Zidar Victor
  • Top 4
  • Bleoca Marius
    3-0
    Miklós Imre
  • Bauer Lajos
    3-0
    Irsai István
  • Top 1-2
  • Bleoca Marius
    1-3
    Bauer Lajos
  • Résztvevő
    Eredmény
    Résztvevő
  • csoport: 1
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Simon Csaba
    3-2
    0-3
    3-2
    3-1
    3-1
    0-3
    4
    2
  • 2
    Lunca Răzvan
    2-3
    0-3
    1-3
    1-3
    0-3
    1-3
    0
    7
  • 3
    Boeriu Cezara
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    3-2
    3-0
    6
    1
  • 4
    Fancsali Kálmán
    2-3
    3-1
    0-3
    3-0
    3-2
    3-0
    4
    3
  • 5
    Colcer Nicolae
    1-3
    3-1
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    2
    5
  • 6
    Elekes Hunor
    1-3
    3-0
    2-3
    2-3
    3-1
    3-1
    3
    4
  • 7
    Cuesdean Rares
    3-0
    3-1
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    2
    6
  • csoport: 2
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Sinn Cou
    0-3
    3-1
    3-0
    2-3
    3-0
    3-2
    4
    3
  • 2
    Dabacan Dorin
    3-0
    1-3
    3-2
    1-3
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 3
    Dénes Ferenc
    1-3
    3-1
    1-3
    1-3
    3-2
    3-0
    3
    5
  • 4
    Poloțca Ștefan
    0-3
    2-3
    3-1
    3-0
    3-0
    3-1
    4
    4
  • 5
    Motorga Dorin
    3-2
    3-1
    3-1
    0-3
    1-3
    3-0
    4
    2
  • 6
    Veres János
    0-3
    0-3
    2-3
    0-3
    3-1
    0-3
    1
    7
  • 7
    Imecs F Attila
    2-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    3-0
    1
    6
  • csoport: 3
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Bauer Lajos
    0-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Georgiu Dragos
    3-0
    2-3
    1-3
    3-0
    3-0
    3
    3
  • 3
    Barabas Sandor
    0-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    2
  • 4
    László Levente
    0-3
    3-1
    0-3
    2-3
    3-1
    2
    5
  • 5
    Ciortescu Cristi
    0-3
    0-3
    0-3
    3-2
    3-1
    2
    4
  • 6
    Ferencz Valentin
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    1-3
    0
    6
  • csoport: 4
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Irsai István
    3-2
    2-3
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    2
  • 2
    Hagatis Andrei
    2-3
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    1
  • 3
    Bleoca Marius
    3-2
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    3
  • 4
    Fazakas Attila
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    3-1
    2
    4
  • 5
    Tókos Pál
    1-3
    1-3
    1-3
    0-3
    0-3
    0
    6
  • 6
    Babics Tamas
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    1
    5
  • csoport: 5
  • 1
    2
    3
    4
    5
    6
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Zidar Victor
    3-2
    2-3
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    2
  • 2
    Molnár Tihamér
    2-3
    3-0
    3-1
    3-1
    3-0
    4
    1
  • 3
    Korábian Tamás
    3-2
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    3
  • 4
    Miklós Imre
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    3-1
    2
    4
  • 5
    Jánosi Attila
    1-3
    1-3
    1-3
    0-3
    0-3
    0
    6
  • 6
    Györfi Szabolcs
    0-3
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    1
    5
  • csoport: 1
  • 1
    2
    3
    4
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Boeriu Cezara
    1-3
    3-0
    3-2
    2
    2
  • 2
    Hagatis Andrei
    3-1
    3-2
    3-0
    3
    1
  • 3
    Georgiu Dragos
    0-3
    2-3
    3-2
    1
    3
  • 4
    Poloțca Ștefan
    2-3
    0-3
    2-3
    0
    4
  • csoport: 2
  • 1
    2
    3
    4
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Motorga Dorin
    0-3
    1-3
    2-3
    0
    4
  • 2
    Zidar Victor
    3-0
    3-2
    3-0
    3
    1
  • 3
    Bleoca Marius
    3-1
    2-3
    3-1
    2
    2
  • 4
    Ciortescu Cristi
    3-2
    0-3
    1-3
    1
    3
  • csoport: 3
  • 1
    2
    3
    4
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Bauer Lajos
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    1
  • 2
    Simon Csaba
    2-3
    2-3
    3-0
    1
    3
  • 3
    Korábian Tamás
    0-3
    3-2
    3-1
    2
    2
  • 4
    Fazakas Attila
    0-3
    0-3
    1-3
    0
    4
  • csoport: 4
  • 1
    2
    3
    4
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Irsai István
    3-0
    3-0
    0-3
    2
    2
  • 2
    Dabacan Dorin
    0-3
    3-2
    2-3
    1
    3
  • 3
    Fancsali Kálmán
    0-3
    2-3
    3-2
    1
    4
  • 4
    Miklós Imre
    3-0
    3-2
    2-3
    2
    1
  • csoport: 5
  • 1
    2
    3
    4
    Nyert
    Pozíció
  • 1
    Molnár Tihamér
    3-2
    2-3
    1-3
    1
    4
  • 2
    Barabas Sandor
    2-3
    2-3
    3-0
    1
    2
  • 3
    Sinn Cou
    3-2
    3-2
    3-0
    3
    1
  • 4
    Elekes Hunor
    3-1
    0-3
    0-3
    1
    3
Támogatók
ajax-icon Betöltés...