Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Open

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Open

Cupa FIT.FEEL 2019 ian 20 - Open

by Amatur Romania
35.00 Ron
Country: România City: Odorheiu Secuiesc Location: Fit Feel Address: Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.
Start date: January 19, 2019, 14:00 Finish date: January 19, 2019, 21:00

CATEGORIA CONCURSULUI: Turneu tip A

TURNEUL SE DESFĂȘOARĂ PE 4 CATEGORII:
Avansați și Open: Sâmbătă, 19 ianuarie 2019
Elite și Începători: Duminică, 20 ianuarie 2019

LOCUL DE DESFĂȘURARE: Odorheiu Secuiesc, Fit.Feel Sport & Wellness Club, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 7.

LOGISTICĂ: 12 mese ITTF
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă
SE ASIGURĂ: mingi***, apă mineral/plată 2l
DONAȚIE CĂTRE AMATUR ROMÂNIA: 1 leu/participant
MATERIALE DE PREMIERE: cupe și diplome (locurile 1-4.), medalii și diplome (locurile 5-8.)

CONTRIBUȚIA PARTICIPANȚILOR: 35 de ron
Persoanele cu dizabilități beneficiază de înscriere gratuită.

DESFĂȘURAREA TURNEULUI:

Avansați: Sâmbătă, între orele 09-19
Open: Sâmbătă, între orele 14-21
Elite: Duminică, între orele 10-16
Începători: Duminică, între orele 10-16
Vă rugăm să confirmați înscrierile cu 30 de minute înainte de orele de începere menționate mai sus.

Sistemul de joc:

- grupe inferioare de câte 6(5) jucători la Începători, Avansați și Elite, respectiv de câte 5(6) jucători la Open*, ordonați în funcție de MP, aplicând regula șarpelui, cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceeași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3;
- tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor inferioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 și 3 se face prin tragerea la sorți efectuată cu butonul auto al programului AmaTur.

*Pentru a respecta caracterul de competiție de masă, se va asigura fiecărui participant numărul de minim 4 meciuri stipulat în regulament pentru turneele A.

Participanții:
La categoria Începători poate participa orice jucător cu media între 0 și 9,99,**
La categoria Avansați poate participa orice jucător cu media între 10 și 19,99,**
La categoria Open poate participa orice jucător cu media între 20 și 32,99,**
La categoria Elite poate participa orice jucător cu media de peste 33, inclusiv***

Jucătorii se pot înscrie la categoria de care aparțin, sau la cea imediat superioară.
**Dacă provine din rândul jucătorilor care au făcut o pauză mai mare de un an în Circuitul AmaTur organizatorul trebuie să țină cont de specificațiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "E", "O", "A" sau "Î" și prima participare va fi la categoria de care aparține sau maxim categoria imediat superioară.
*** Divizionarii legitimați într-o divizie superioară diviziei B pot participa numai la categoria Elite.

Număr maxim de jucători:
-72 la Avansați (12 grupe de 6, pe 12 mese, iar eliminatoriile pe 4 mese),
-60 la Open (12 grupe de 5, pe 8 mese, iar eliminatoriile pe 12 mese),
-42 la Elite (grupe de 5 si de 6, pe 6 mese),
-36 la Începători (grupe de 6 si 5, pe 6 mese).

****În cadrul turneelor din cadrul circuitului AmaTur se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF.

ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum tenisdemasa.ro
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit
- ultima retragere:
- sâmbătă, 19.01.2019, ora 21,00 pentru Avansați și Open,
- duminică, 20.01.2019, ora 21,00 pentru Elite și Începători.
- retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage
- retragerea jucătorilor după termen se consider absență nemotivată și aduce 3 puncte de penalizare

ORGANIZATOR:
- Fit.Feel, reprezentat prin Gorgenyi Levente
ORGANIZATOR TEHNIC:
- Tokos-Bethleni Pal: 0742.257.995

Play Off Results
  • Participant
    Result
    Participant
  • Participant
    Result
    Participant
  • group: 1
  • Sandor Barabas
    3-0
    Daniel Ciobanu
  • Sandor Barabas
    3-0
    Darian Decean
  • Sandor Barabas
    3-2
    Ferenc Attila Lőrincz
  • Sandor Barabas
    1-3
    Delia Bucur
  • Daniel Ciobanu
    0-3
    Darian Decean
  • Daniel Ciobanu
    3-2
    Ferenc Attila Lőrincz
  • Daniel Ciobanu
    3-0
    Delia Bucur
  • Darian Decean
    3-2
    Ferenc Attila Lőrincz
  • Darian Decean
    3-1
    Delia Bucur
  • Ferenc Attila Lőrincz
    0-3
    Delia Bucur
  • group: 2
  • Rares Cuesdean
    2-3
    Szilárd Ambrus
  • Rares Cuesdean
    3-1
    Ioan Negrean
  • Rares Cuesdean
    3-2
    Adrian Sandulescu
  • Rares Cuesdean
    2-3
    Attila Orosz
  • Szilárd Ambrus
    3-1
    Ioan Negrean
  • Szilárd Ambrus
    3-2
    Adrian Sandulescu
  • Szilárd Ambrus
    3-2
    Attila Orosz
  • Ioan Negrean
    3-0
    Adrian Sandulescu
  • Ioan Negrean
    0-3
    Attila Orosz
  • Adrian Sandulescu
    0-3
    Attila Orosz
  • group: 3
  • Dorin Dabacan
    0-3
    Yvett Farkas
  • Dorin Dabacan
    1-3
    Costel Pădurariu
  • Dorin Dabacan
    3-0
    Csaba Szakáli
  • Dorin Dabacan
    3-0
    Petre Bozosan
  • Yvett Farkas
    2-3
    Costel Pădurariu
  • Yvett Farkas
    3-1
    Csaba Szakáli
  • Yvett Farkas
    3-0
    Petre Bozosan
  • Costel Pădurariu
    3-2
    Csaba Szakáli
  • Costel Pădurariu
    3-0
    Petre Bozosan
  • Csaba Szakáli
    3-2
    Petre Bozosan
  • group: 4
  • Zsolt Lakatos
    2-3
    Ádám Márton
  • Zsolt Lakatos
    3-0
    Constantin Nicu
  • Zsolt Lakatos
    3-1
    Szabolcs Györfi
  • Zsolt Lakatos
    3-0
    Flavia Moldovan
  • Ádám Márton
    3-0
    Constantin Nicu
  • Ádám Márton
    3-0
    Szabolcs Györfi
  • Ádám Márton
    3-0
    Flavia Moldovan
  • Constantin Nicu
    3-2
    Szabolcs Györfi
  • Constantin Nicu
    1-3
    Flavia Moldovan
  • Szabolcs Györfi
    3-0
    Flavia Moldovan
  • group: 5
  • Aurel Sabau
    1-3
    Nicolae Colcer
  • Aurel Sabau
    3-0
    Levente László
  • Aurel Sabau
    1-3
    Kocsis András Canea
  • Aurel Sabau
    3-0
    László Fülöp
  • Nicolae Colcer
    3-0
    Levente László
  • Nicolae Colcer
    0-3
    Kocsis András Canea
  • Nicolae Colcer
    3-0
    László Fülöp
  • Levente László
    2-3
    Kocsis András Canea
  • Levente László
    3-1
    László Fülöp
  • Kocsis András Canea
    3-0
    László Fülöp
  • group: 6
  • Boróka Mike
    3-1
    Bogdan Stanciulescu
  • Boróka Mike
    3-0
    Imre Sass
  • Boróka Mike
    3-0
    József Kincses
  • Boróka Mike
    3-0
    Árpád Tódor
  • Bogdan Stanciulescu
    3-0
    Imre Sass
  • Bogdan Stanciulescu
    3-2
    József Kincses
  • Bogdan Stanciulescu
    3-2
    Árpád Tódor
  • Imre Sass
    1-3
    József Kincses
  • Imre Sass
    3-0
    Árpád Tódor
  • József Kincses
    3-0
    Árpád Tódor
  • group: 7
  • Cornel Migea
    3-0
    Ferenc Dénes
  • Cornel Migea
    3-1
    János Veres
  • Cornel Migea
    2-3
    Gergely Fazakas
  • Cornel Migea
    3-0
    Levente Szekeres
  • Ferenc Dénes
    3-0
    János Veres
  • Ferenc Dénes
    3-0
    Gergely Fazakas
  • Ferenc Dénes
    1-3
    Levente Szekeres
  • János Veres
    3-1
    Gergely Fazakas
  • János Veres
    3-2
    Levente Szekeres
  • Gergely Fazakas
    2-3
    Levente Szekeres
  • group: 8
  • Cezara Boeriu
    3-2
    Ioan Dirlea
  • Cezara Boeriu
    3-0
    Kálmán Fancsali
  • Cezara Boeriu
    3-0
    Árpád Lóránd Kriszta
  • Cezara Boeriu
    3-1
    Kriszta Oláh
  • Ioan Dirlea
    1-3
    Kálmán Fancsali
  • Ioan Dirlea
    2-3
    Árpád Lóránd Kriszta
  • Ioan Dirlea
    2-3
    Kriszta Oláh
  • Kálmán Fancsali
    0-3
    Árpád Lóránd Kriszta
  • Kálmán Fancsali
    3-0
    Kriszta Oláh
  • Árpád Lóránd Kriszta
    3-0
    Kriszta Oláh
  • group: 9
  • Ștefan Poloțca
    0-3
    Patrick Ștefan
  • Ștefan Poloțca
    3-0
    Zoltán Keresztes
  • Ștefan Poloțca
    3-0
    F Attila Imecs
  • Ștefan Poloțca
    3-0
    János Kézdi
  • Patrick Ștefan
    3-0
    Zoltán Keresztes
  • Patrick Ștefan
    2-3
    F Attila Imecs
  • Patrick Ștefan
    3-0
    János Kézdi
  • Zoltán Keresztes
    0-3
    F Attila Imecs
  • Zoltán Keresztes
    3-0
    János Kézdi
  • F Attila Imecs
    3-0
    János Kézdi
  • group: 10
  • Cristi Ciortescu
    2-3
    Dorin Motorga
  • Cristi Ciortescu
    3-0
    Zoltán Jr Bokor
  • Cristi Ciortescu
    3-0
    Imre Zoltán Kántor
  • Cristi Ciortescu
    2-3
    Árpád Keresztes
  • Dorin Motorga
    3-1
    Zoltán Jr Bokor
  • Dorin Motorga
    3-0
    Imre Zoltán Kántor
  • Dorin Motorga
    3-2
    Árpád Keresztes
  • Zoltán Jr Bokor
    3-2
    Imre Zoltán Kántor
  • Zoltán Jr Bokor
    3-0
    Árpád Keresztes
  • Imre Zoltán Kántor
    3-1
    Árpád Keresztes
  • group: 11
  • Alexandru Bondoc
    3-1
    Nicolae Avram
  • Alexandru Bondoc
    3-1
    László Kelemen
  • Alexandru Bondoc
    3-0
    Dan Comsa
  • Alexandru Bondoc
    3-0
    Róbert Nagy
  • Nicolae Avram
    3-1
    László Kelemen
  • Nicolae Avram
    3-0
    Dan Comsa
  • Nicolae Avram
    3-0
    Róbert Nagy
  • László Kelemen
    2-3
    Dan Comsa
  • László Kelemen
    1-3
    Róbert Nagy
  • Dan Comsa
    3-1
    Róbert Nagy
  • group: 12
  • Mihály Pethő
    0-3
    Gabriel Tipser
  • Mihály Pethő
    3-0
    Mircea Popa
  • Mihály Pethő
    2-3
    Ioan Pelaghie
  • Mihály Pethő
    3-0
    Károly Borbély
  • Gabriel Tipser
    3-0
    Mircea Popa
  • Gabriel Tipser
    1-3
    Ioan Pelaghie
  • Gabriel Tipser
    3-0
    Károly Borbély
  • Mircea Popa
    3-2
    Ioan Pelaghie
  • Mircea Popa
    2-3
    Károly Borbély
  • Ioan Pelaghie
    3-2
    Károly Borbély
  • Top 64
  • Sandor Barabas
    3-0
  • F Attila Imecs
    3-1
    Kálmán Fancsali
  • Levente Szekeres
    3-0
  • 0-3
    Cristi Ciortescu
  • Patrick Ștefan
    3-0
  • 0-3
    Attila Orosz
  • Daniel Ciobanu
    3-0
  • 0-3
    Cezara Boeriu
  • Kocsis András Canea
    3-0
  • 0-3
    Szabolcs Györfi
  • Yvett Farkas
    3-0
  • 0-3
    Ioan Pelaghie
  • Nicolae Avram
    3-0
  • 0-3
    Bogdan Stanciulescu
  • Aurel Sabau
    3-2
    Mihály Pethő
  • 0-3
    Ádám Márton
  • Costel Pădurariu
    3-0
  • Dan Comsa
    0-3
    József Kincses
  • Nicolae Colcer
    3-0
  • 0-3
    Gabriel Tipser
  • Alexandru Bondoc
    3-0
  • 0-3
    Zsolt Lakatos
  • Dorin Dabacan
    3-0
  • 0-3
    Boróka Mike
  • Cornel Migea
    3-0
  • 0-3
    Rares Cuesdean
  • Darian Decean
    3-0
  • 0-3
    Dorin Motorga
  • Ștefan Poloțca
    3-0
  • 0-3
    Árpád Lóránd Kriszta
  • Ferenc Dénes
    3-1
    Zoltán Jr Bokor
  • 0-3
    Szilárd Ambrus
  • Top 32
  • Sandor Barabas
    3-0
    F Attila Imecs
  • Levente Szekeres
    0-3
    Cristi Ciortescu
  • Patrick Ștefan
    3-0
    Attila Orosz
  • Daniel Ciobanu
    2-3
    Cezara Boeriu
  • Kocsis András Canea
    3-1
    Szabolcs Györfi
  • Yvett Farkas
    1-3
    Ioan Pelaghie
  • Nicolae Avram
    1-3
    Bogdan Stanciulescu
  • Aurel Sabau
    1-3
    Ádám Márton
  • Costel Pădurariu
    3-0
    József Kincses
  • Nicolae Colcer
    2-3
    Gabriel Tipser
  • Alexandru Bondoc
    0-3
    Zsolt Lakatos
  • Dorin Dabacan
    3-1
    Boróka Mike
  • Cornel Migea
    1-3
    Rares Cuesdean
  • Darian Decean
    2-3
    Dorin Motorga
  • Ștefan Poloțca
    3-1
    Árpád Lóránd Kriszta
  • Ferenc Dénes
    2-3
    Szilárd Ambrus
  • Top 16
  • Sandor Barabas
    3-0
    Cristi Ciortescu
  • Patrick Ștefan
    3-1
    Cezara Boeriu
  • Kocsis András Canea
    3-0
    Ioan Pelaghie
  • Bogdan Stanciulescu
    0-3
    Ádám Márton
  • Costel Pădurariu
    2-3
    Gabriel Tipser
  • Zsolt Lakatos
    3-0
    Dorin Dabacan
  • Rares Cuesdean
    3-1
    Dorin Motorga
  • Ștefan Poloțca
    3-1
    Szilárd Ambrus
  • Top 8
  • Sandor Barabas
    0-3
    Patrick Ștefan
  • Kocsis András Canea
    0-3
    Ádám Márton
  • Gabriel Tipser
    3-1
    Zsolt Lakatos
  • Rares Cuesdean
    3-1
    Ștefan Poloțca
  • Top 4
  • Patrick Ștefan
    0-3
    Ádám Márton
  • Gabriel Tipser
    1-3
    Rares Cuesdean
  • Top 1-2
  • Ádám Márton
    3-0
    Rares Cuesdean
  • group: 1
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Sandor Barabas
    3-0
    3-0
    3-2
    1-3
    3
    1
  • 2
    Daniel Ciobanu
    0-3
    0-3
    3-2
    3-0
    2
    3
  • 3
    Darian Decean
    0-3
    3-0
    3-2
    3-1
    3
    2
  • 4
    Ferenc Attila Lőrincz
    2-3
    2-3
    2-3
    0-3
    0
    5
  • 5
    Delia Bucur
    3-1
    0-3
    1-3
    3-0
    2
    4
  • group: 2
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Rares Cuesdean
    2-3
    3-1
    3-2
    2-3
    2
    3
  • 2
    Szilárd Ambrus
    3-2
    3-1
    3-2
    3-2
    4
    1
  • 3
    Ioan Negrean
    1-3
    1-3
    3-0
    0-3
    1
    4
  • 4
    Adrian Sandulescu
    2-3
    2-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • 5
    Attila Orosz
    3-2
    2-3
    3-0
    3-0
    3
    2
  • group: 3
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Dorin Dabacan
    0-3
    1-3
    3-0
    3-0
    2
    3
  • 2
    Yvett Farkas
    3-0
    2-3
    3-1
    3-0
    3
    2
  • 3
    Costel Pădurariu
    3-1
    3-2
    3-2
    3-0
    4
    1
  • 4
    Csaba Szakáli
    0-3
    1-3
    2-3
    3-2
    1
    4
  • 5
    Petre Bozosan
    0-3
    0-3
    0-3
    2-3
    0
    5
  • group: 4
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Zsolt Lakatos
    2-3
    3-0
    3-1
    3-0
    3
    2
  • 2
    Ádám Márton
    3-2
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 3
    Constantin Nicu
    0-3
    0-3
    3-2
    1-3
    1
    5
  • 4
    Szabolcs Györfi
    1-3
    0-3
    2-3
    3-0
    1
    3
  • 5
    Flavia Moldovan
    0-3
    0-3
    3-1
    0-3
    1
    4
  • group: 5
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Aurel Sabau
    1-3
    3-0
    1-3
    3-0
    2
    3
  • 2
    Nicolae Colcer
    3-1
    3-0
    0-3
    3-0
    3
    2
  • 3
    Levente László
    0-3
    0-3
    2-3
    3-1
    1
    4
  • 4
    Kocsis András Canea
    3-1
    3-0
    3-2
    3-0
    4
    1
  • 5
    László Fülöp
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    5
  • group: 6
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Boróka Mike
    3-1
    3-0
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Bogdan Stanciulescu
    1-3
    3-0
    3-2
    3-2
    3
    2
  • 3
    Imre Sass
    0-3
    0-3
    1-3
    3-0
    1
    4
  • 4
    József Kincses
    0-3
    2-3
    3-1
    3-0
    2
    3
  • 5
    Árpád Tódor
    0-3
    2-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • group: 7
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Cornel Migea
    3-0
    3-1
    2-3
    3-0
    3
    1
  • 2
    Ferenc Dénes
    0-3
    3-0
    3-0
    1-3
    2
    3
  • 3
    János Veres
    1-3
    0-3
    3-1
    3-2
    2
    4
  • 4
    Gergely Fazakas
    3-2
    0-3
    1-3
    2-3
    1
    5
  • 5
    Levente Szekeres
    0-3
    3-1
    2-3
    3-2
    2
    2
  • group: 8
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Cezara Boeriu
    3-2
    3-0
    3-0
    3-1
    4
    1
  • 2
    Ioan Dirlea
    2-3
    1-3
    2-3
    2-3
    0
    5
  • 3
    Kálmán Fancsali
    0-3
    3-1
    0-3
    3-0
    2
    3
  • 4
    Árpád Lóránd Kriszta
    0-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 5
    Kriszta Oláh
    1-3
    3-2
    0-3
    0-3
    1
    4
  • group: 9
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Ștefan Poloțca
    0-3
    3-0
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 2
    Patrick Ștefan
    3-0
    3-0
    2-3
    3-0
    3
    1
  • 3
    Zoltán Keresztes
    0-3
    0-3
    0-3
    3-0
    1
    4
  • 4
    F Attila Imecs
    0-3
    3-2
    3-0
    3-0
    3
    3
  • 5
    János Kézdi
    0-3
    0-3
    0-3
    0-3
    0
    5
  • group: 10
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Cristi Ciortescu
    2-3
    3-0
    3-0
    2-3
    2
    2
  • 2
    Dorin Motorga
    3-2
    3-1
    3-0
    3-2
    4
    1
  • 3
    Zoltán Jr Bokor
    0-3
    1-3
    3-2
    3-0
    2
    3
  • 4
    Imre Zoltán Kántor
    0-3
    0-3
    2-3
    3-1
    1
    4
  • 5
    Árpád Keresztes
    3-2
    2-3
    0-3
    1-3
    1
    5
  • group: 11
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Alexandru Bondoc
    3-1
    3-1
    3-0
    3-0
    4
    1
  • 2
    Nicolae Avram
    1-3
    3-1
    3-0
    3-0
    3
    2
  • 3
    László Kelemen
    1-3
    1-3
    2-3
    1-3
    0
    5
  • 4
    Dan Comsa
    0-3
    0-3
    3-2
    3-1
    2
    3
  • 5
    Róbert Nagy
    0-3
    0-3
    3-1
    1-3
    1
    4
  • group: 12
  • 1
    2
    3
    4
    5
    Won
    Position
  • 1
    Mihály Pethő
    0-3
    3-0
    2-3
    3-0
    2
    3
  • 2
    Gabriel Tipser
    3-0
    3-0
    1-3
    3-0
    3
    2
  • 3
    Mircea Popa
    0-3
    0-3
    3-2
    2-3
    1
    5
  • 4
    Ioan Pelaghie
    3-2
    3-1
    2-3
    3-2
    3
    1
  • 5
    Károly Borbély
    0-3
    0-3
    3-2
    2-3
    1
    4
Supporters
ajax-icon Loading...